-
Úvazek:
Činnost:
Smluvní vztah:

Práce v zahraničí

Práce v Německu

Čeští občané sice nespadají mezi nejsilnější špičku zahraničních zaměstnanců, ale je pravda, že jich neustále každým rokem přibývá. Rok 2013 byl poznamenán mírným útlumem evropských ekonomik, takže se nečekalo na zázraky. Přesto jsou ale státy, které českému lidu nabízí o mnoho víc, než mají standardně za práci u nás.

Nejdůležitější je si ujasnit, kam bychom chtěli vycestovat. Nejvíce se nabízí státy jako je Německo, a pokud se dorozumíte dobře jejich jazykem, či snad nelpíte na oboru, kde je tento jazyk velmi potřebný, je velká pravděpodobnost, že si tam nějakou práci jistě najdete.

 

Pokud se do zahraničí vydáte pouze jako brigádníci, bude Vám stačit bohatě angličtina. Nabídek v Německu je hojně, ať už pro zkušené či nevyškolené pracovníky. Obdobné je tomu tak i v Anglii, která je v dnešní době bližší spíše těm mladším vrstevníkům.

Přes léto je možné využít nabídek jako je Španělsko nebo Itálie, kde lze spojit zábavu s prací. Vzhledem k tomu, že se tam jedná zejména o práci v turistickém ruchu, je zapotřebí ovládat angličtinu.

Z těch vzdálenějších destinací je pořád hitem Austrálie a Spojené státy, které se k takovým cizincům chovají velmi přátelsky, ale naopak jsou zde vysoké náklady na bydlení a nutnost si zajistit vízum.

Pokud jste se tedy rozhodli pro nějakou práci v zahraničí, nejlepší je se optat nějakých svých známých, kteří s tím již mají svojí zkušenost, popřípadě různé inzerce na českých portálech, Určitě není vhodné se do zahraničí vydat a hledat si práci až na místě, neboť současná složitá situace na pracovním trhu tomuto chování moc nefandí a na místo nějakého zisku by pro Vás taková cesta do zahraničí mohla znamenat velkou finanční ztrátu.

Práci v zahraničí byste měli začít hledat s dostatečným předstihem, neboť čas na vyřizování může být delší, než jste původně předpokládali. Pěkně v klidu si pročtěte všechny možné inzerce, diskuze, zkontaktujte některé agentury, zabývající se prací v zahraničí, či se poptejte svých kamarádů, zda o něčem neví, či Vám někoho nedoporučí. Pokud naopak chcete jen malou brigádu přes léto, také klidně začněte s hledáním hned po novém roce, protože ty výhodné brigády bývají velmi rychle obsazené.

Diskuse

Stránku zatím nikdo nekomentoval.
Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
rightBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_2/0264c17929eb279ba450ad9c13e459fc.jpeg 155 20 right 159 599 1 http://www.pujckasms.cz/ leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_3/82f7b1fe452699889a15f6d6513a9025.png 155 20 left 160 600 1 http://www.kupty.cz/