-
Úvazek:
Činnost:
Smluvní vztah:

Práce na dálku dnes nepředstavuje žádný problém

Pro koho je práce na dálku skoro ideální a kdo by se jí měl naopak vyhýbat? Domácí prostředí může sice poskytnout potřebný klid a svobodu, čímž zvýší nejen pracovní nasazení, ale také umocňuje radost z něj.

Zaměstnání na dálku

Pro koho je práce na dálku skoro ideální a kdo by se jí měl naopak vyhýbat? Domácí prostředí může sice poskytnout potřebný klid a svobodu, čímž zvýší nejen pracovní nasazení, ale také umocňuje radost z něj. Pro jiného se ale vše může zvrhnout v nezvladatelný zmatek.

Hned na začátku bychom si mohli povědět, o čem se v tomto článku rozhodně nic nedočtete - o klikačkách, skládání různých součástek a posílání tisíců dopisů při pokusu o vytvoření takové malé a rozhodně ne neškodné pyramidy. V dnešním článku se zaměříme na opravdové odborníky, kteří si vybrali možnost, že chtějí pracovat právě na dálku.

Pokud ke své práci je zapotřebí pouze počítač, internet a v některém případě navíc i telefon, nemusíte se omezovat čtyřmi stěnami Vaší pracovny. Čím dál více zaměstnanců, zejména těch zvláštních internetových, se nebojí cestovat a svou nekonečnou dovolenou občas proložit prací. Je to sice krapet přehnaně optimistická představa, ale s popularitou internetu ve všech koutech světa si nemálo lidí uvědomuje, že mohou stejně dobře pracovat jak z kanceláře, tak i z domova nebo z druhého konce světa na dovolené.

Důležitým faktem je, že je potřeba se živit tím, co lze na dálku bez problémů vykonávat a i následně odevzdávat. Většinou se toto vztahuje pro práci na vyšších pozicích, jejíž výstupy není třeba prezentovat každý den.

Pokud zastáváte názor, že pro poctivé a samostatné vykonávání práce bohatě stačí, aby Vás bavila, tak se zkuste raději zamyslet znovu - opravdu je práce tím, co Vás baví a naplňuje vždy a nejvíc, a je něčím, co Vás nikdy neunaví a od čeho si nechcete odpočinout? Moudré je totiž brát práci na dálku jako odměnu, které je potřeba si něčím vážit, protože o ni můžete lehce přijít, a to tím, když ve svém úsilí trošku  polevíte.

Někdy se může stát, se do kanceláře budete chtít vrátit sami a budete se na toto těšit. Kontakt s Vašimi spolupracovníky, ale i ono pevné pracovní oddělení a volné části dne přesuny mezi pracovištěm a domovem mohou znamenat příjemnou změnu ve Vašem životě.

Diskuse

Stránku zatím nikdo nekomentoval.
Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
rightBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_2/0264c17929eb279ba450ad9c13e459fc.jpeg 155 20 right 159 599 1 http://www.pujckasms.cz/ leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_3/82f7b1fe452699889a15f6d6513a9025.png 155 20 left 160 600 1 http://www.kupty.cz/